Warszawa dla ciekawych: Aleje Ujazdowskie

Aleje Ujazdowskie to jedna z najważniejszych ulic, jakimi może się pochwalić Warszawa. Na co warto tu zwrócić uwagę? Dlaczego w czasie wycieczki po stolicy warto tu zajrzeć?

Aleje Ujazdowskie to istotny fragment Traktu Królewskiego oraz ulica, przy której na turystów pragnących lepiej poznać Warszawę czeka sporo atrakcji. W XIX wieku stały się Aleje Ujazdowskie jednym z najważniejszych adresów w Warszawie, a moda na nie sprawiła, że powstało tu wiele okazałych willi i pałacyków. Po I wojnie światowej ulica ta stała się miejscem bardzo ważnym dla dyplomatów, czego skutkiem było powstanie tu wielu ambasad. Do dziś nie brak ich w rejonie tej ulicy. Jakie obiekty czekają na turystów przy Alejach?

Do tych najważniejszych zalicza się Belweder oraz Gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przy Alejach Ujazdowskich ma też swą siedzibę Ministerstwo Sprawiedliwości. Z innych atrakcji turystycznych, które znajdują się przy tej ulicy, nie brak miejsc, których w czasie wycieczki po Warszawie nie można pominąć. To słynne Łazienki Królewskie oraz Park Ujazdowski, to Ogród Botaniczny oraz Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego. Przy Alejach Ujazdowskich znajduje się też jeden z najsłynniejszych pomników w Polsce, przedstawiający Fryderyka Chopina.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.