Warszawa dla ciekawych: Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Warszawa jest miastem pełnym kontrastów, na terenie którego spotkać można zarówno piękne przykłady dawnej architektury, jak i nowoczesne obiekty, które godnie służą polskiej kulturze i nauce. Jednym z tych obiektów, którym w czasie wycieczki po stolicy warto się uważniej przyjrzeć, jest nowoczesny gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej.

Co warto wiedzieć na temat tego gmachu?

Dlaczego turyści odwiedzający Warszawę tak chętnie poświęcają mu swój czas? Gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego to nowoczesna budowla, która może oczarować zarówno swą formą, jak i imponującymi rozmiarami. Ciekawym rozwiązaniem jest tu ogród, który założono na dachu tego gmachu.

Ogród ten szybko stał się dla wielu mieszkańców Warszawy popularnym miejscem wypoczynku, jest to również miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Dzięki temu Biblioteka UW jest miejscem niezwykle atrakcyjnym dla miłośników nowoczesnej architektury, literatury oraz zieleni i pięknych widoków. To miejsce, którego w czasie wycieczki po Warszawie pominąć nie można, a wizyta w tym miejscu na każdym z nas może zrobić ogromne wrażenie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.