Warszawa dla ciekawych: Krakowskie Przedmieście

Warszawa to kuszący cel niejednej wycieczki. Nie brak tu pięknych budowli, ciekawych wystaw oraz ulic, które zachwycają swym charakterem. Jedną z tych ulic, od których warto zacząć zwiedzanie Warszawy, jest Krakowskie Przedmieście. Na jakie atrakcje warto tutaj zwrócić szczególną uwagę?
Na Krakowskim Przedmieściu czeka na nas sporo reprezentacyjnych gmachów oraz okazałych świątyń. Jedną z nich jest bazylika pod wezwaniem Świętego Krzyża, wzniesiona w stylu barokowym pod koniec XVII wieku. Barokowy klasztor Wizytek z XVIII wieku, pobernardyński kościół św. Anny – oto warszawskie skarby, które mogą zachwycić wszystkich miłośników sztuki sakralnej.
Innym obiektem, któremu w czasie spaceru po Krakowskim Przedmieściu warto się przyjrzeć, jest modernistyczny gmach Teatru Polskiego. Powstał on w 1913 roku, a jego dumą są piękne dekoracje rzeźbiarskie oraz obrotowa scena. Przy Krakowskim Przedmieściu można też zobaczyć wiele wspaniałych rezydencji. Pałac Potockich, pałac Krasińskich – oto atrakcje, obok których trudno jest przejść obojętnie. Najważniejszym pałacem pozostaje tu jednak Pałac Namiestnikowski (Prezydencki), którego budowę przed wiekami zainicjował Tylman z Gameren. Pierwotnie była to rezydencja barokowa, która – w wyniku rozbudowy – z czasem zyskała klasycystyczną formę. Przed pałacem tym ujrzeć można pomnik, na którym uwieczniono księcia Józefa Poniatowskiego – bohatera narodowego, który w czasie wojen napoleońskich zasłużył się w wyjątkowy sposób.”
Balony z helem

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.