Warszawa: spacerkiem przez Stare Miasto

Stare Miasto to wyjątkowy fragment Warszawy, któremu warto się uważniej przyjrzeć. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Na jakie obiekty koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wycieczki po starówce?

Warszawa to miasto pełne skarbów, które zachwyca swą atmosferą oraz zabudową. Warto spędzić tu więcej czasu, gdyż nawet na niewielkiej starówce można przez wiele godzin delektować się widokiem pięknych kamienic. Kto znajdzie tanie noclegi w pobliżu Starego Miasta, ten z pewnością nie będzie żałować. Jakie atrakcje przyciągają tu najmocniej?
Warszawska starówka to przede wszystkim tętniący życiem Rynek Starego Miasta, którego największa ozdoba jest pomnik Syrenki. To jeden z warszawskich symboli, przy którym chętnie zatrzymują się turyści z całego świata. Zachwyca też Plac Zamkowy, który swą obecną formę zyskał w latach 20. XIX wieku. Jest on obecnie jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Warszawy, a otaczające go atrakcje z pewnością zasługują na uwagę. Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski i reprezentacyjna kamienica Pod Pelikanem – oto wybrane obiekty, którym w tym miejscu warto się uważniej przyjrzeć. Mają one wiele uroku i sprawiają, że wypoczynek na terenie Starego Miasta staje się ciekawszym doświadczeniem dla każdego turysty. Tunel Trasy W-Z, pozostałości murów miejskich oraz katedra św. Jana Chrzciciela ze swymi kryptami są kolejnymi punktami, których w czasie wycieczki po warszawskiej starówce nie można pominąć.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.