Warszawskie rezydencje: Pałac na Wodzie

Pałac na Wodzie to jeden z najsłynniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Warszawa. Kto w czasie wycieczki po stolicy odwiedzi Łazienki Królewskie, ten będzie mógł do woli radować się widokiem tego cennego zabytku.

Co warto wiedzieć na jego temat?

Pałac na Wodzie to jeden z ciekawszych przykładów stylu klasycystycznego, jakim może się pochwalić Warszawa. Pałac został zaprojektowany przez Dominika Merliniego, warto też zwrócić uwagę na jego młodsze skrzydła, wzniesione według projektu Jana Chrystiana Kamsetzera. Do dziś pałac ten zachwyca swą elewacją, ozdobioną pilastrami oraz kolumnami z korynckimi kapitelami. W rezydencji tej urzekają również wspaniałe wnętrza. Tym najbardziej popularnym jest Sala Jadalna, znana doskonale jako miejsce spotkań przy obiadach czwartkowych.

Pałac na Wodzie jest wspaniałym zabytkiem, któremu w czasie wycieczki po Warszawie warto się uważniej przyjrzeć. Ta ciekawa rezydencja jest jednym z ważniejszych obiektów na Trakcie Królewskim – trasie, na której dokładne poznanie warto przeznaczyć kilka dni. Dobrze rozwinięta baza noclegowa, z której tak dumna jest Warszawa, ułatwi nam w znacznym stopniu zaplanowanie takiej wycieczki i poznanie innych atrakcji, znajdujących się w rejonie Parku Łazienkowskiego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.