Warszawskie skarby: Nowe Miasto

Warszawa to ogromna ilość cennych zabytków, które zachwycają nas swą artystyczną formą oraz historyczną wartością. Na jakie atrakcje koniecznie powinni zwrócić uwagę ci turyści, którzy w czasie wycieczki po polskiej stolicy zajrzą na Nowe Miasto?

Na terenie Nowego Miasta nuda nikomu nie zagrozi. Ta część Warszawy ma się czym pochwalić, a w gronie licznych zabytków tej dzielnicy, miejsce bardzo ważne zajmują zabytki sakralnej. Jednym z tych najciekawszych jest kościół św. Ducha, zachwyca też kościół św. Kazimierza, nad którym opiekę sprawują Sakramentki. Ważnym miejscem na terenie Nowego Miasta jest ulica Freta, znana dziś z uroczych kawiarenek oraz z tak ciekawej placówki, jaką jest Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie.

Wszak to na Nowym Świecie przyszła na świat kobieta, która tak wiele zrobiła dla polskiej nauki. Dumą Nowego Miasta jest też tak ciekawa budowla, jaką jest warszawski Barbakan. Powstał on w XVI wieku jako jeden z elementów potężnej Bramy Nowomiejskiej. Dziś jest jednym z tych zabytków, których w czasie wycieczki po Warszawie nie można pominąć, oraz nie lada skarbem dla wszystkich miłośników historii, którzy w trakcie zwiedzania polskiej stolicy chcą się nacieszyć widokiem niezwykłych budowli.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.