Warszawskie skarby: Stara Pomarańczarnia

Warszawa może nas zaskoczyć swym pięknem oraz ciekawymi budowlami, które powstawały według projektów znanych i cenionych architektów. Jednym z tych zabytków, któremu w czasie wycieczki po stolicy kraju z pewnością warto poświęcić więcej uwagi, jest Stara Pomarańczarnia.

Stara Pomarańczarnia – co warto wiedzieć?

Stara Pomarańczarnia to jeden z wielu ciekawych obiektów, które wzniesiono pod koniec XVIII wieku w Łazienkach Królewskich. Gmach ten zbudowano według projektu Dominika Merliniego, nadając mu specyficzny kształt. Dumą tego budynku jest wielka oranżeria, którą zbudowano z myślą o uprawie drzew pomarańczowych, oraz znajdujący się we wnętrzu Starej Pomarańczarni autentyczny teatr dworski. Został on zbudowany z drewna, dzięki czemu można się tu cieszyć wspaniałą akustyką. W teatrze tym może się zmieścić aż 200 widzów, choć obecnie wnętrze to nie jest wykorzystywane w celach teatralnych. Aktorzy na scenie tego teatru dworskiego pojawiają się tylko sporadycznie, na co dzień zatem wnętrze to pełni raczej funkcje muzealne.

Wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Warszawa, każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. Atrakcje i cenne zabytki czekają tu na każdym kroku, a ich bogactwo może zaskoczyć każdego z nas. W tym mieście warto się zatrzymać na dłużej, w czym pomoże nam doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz ogromna liczba wydawnictw, ułatwiających gościom zwiedzanie Warszawy i jej najpiękniejszych zakątków.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.