Warszawskie skarby: wokół placu Piłsudskiego

Plac Piłsudskiego, dawniej znany jako plac Saski oraz plac Zwycięstwa, to jeden z ważniejszych punktów na mapie Warszawy. To wyjątkowe miejsce, któremu w czasie wycieczki po stolicy warto się przyjrzeć uważniej.

Jakimi atrakcjami może nas tu oczarować Warszawa?

Przy placu tym z pewnością warto zwrócić uwagę na resztki Ogrodu Saskiego – pozostałość królewskiego ogrodu, który powstał tu na przełomie XVII i XVIII wieku. sam plac to w istocie dawny dziedziniec Pałacu Saskiego – barokowej budowli, którą wycofujący się z Warszawy Niemcy wysadzili w powietrze w 1944 roku. jedyną ocaloną częścią pałacu jest kolumnada, która od 1925 roku jest integralną częścią najważniejszego obiektu na tym placu – Grobu Nieznanego Żołnierza.

Pomnik ten ma przypominać o tych wszystkich żołnierzach, którzy oddali życie za niepodległość. Spoczywa tu nieznany z imienia i nazwiska żołnierz – 14-letni chłopiec, którego ciało do Warszawy sprowadzono ze Lwowa. Przy grobie przez cały czas czuwają żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a sam plac jest znany jako miejsce organizacji wielu ważnych uroczystości.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.