Warszawskie symbole: co warto zobaczyć?

Jak zaplanować trasę wycieczki po polskiej stolicy, by zobaczyć to, co dla tego wielkiego miasta jest najważniejsze? Warszawa to miasto pełne niezwykłych obiektów, warto zatem w pierwszej kolejności skupić się na tych atrakcjach, z którymi do miasto jest najmocniej kojarzone. Gdzie warto się wybrać?

Bez wątpienia nie można mówić o udanej wycieczce po Warszawie w chwili, gdy pominięty zostanie Rynek Starego Miasta. Panuje tu wspaniała atmosfera, a widok pięknych kamienic ucieszy każdego. W miejscu tym można również zobaczyć najważniejszy symbol miasta – syrenkę. Budowlą, z którą najmocniej kojarzona jest Warszawa, stał się potężny Pałac Kultury i Nauki. Mimo licznych kontrowersji, gmach ten wciąż zajmuje bardzo ważne miejsce w warszawskiej panoramie. Zamek Królewski oraz stojąca przez nim Kolumna Zygmunta, rezydencje w Łazienkach oraz w Wilanowie – oto kolejne atrakcje, których w czasie wycieczki po polskiej stolicy nie można pominąć.

Dla tych, których fascynują nowoczesne budowle, ważnym miejscem będzie nowa Biblioteka Uniwersytecka oraz Złote Tarasy – wielki kompleks handlowo-usługowy. Do najnowszych symboli Warszawy zalicza się też Stadion Narodowy, który można zwiedzać w towarzystwie miejscowych przewodników.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.